CNC czy druk 3D – co jest lepsze?

Data dodania: 05.03.2019


Jeśli zastanawiasz się co jest lepsze druk 3D czy cnc trafiłeś w dobre miejsce – bowiem tutaj spróbujemy znaleźć odpowiedź na to pytanie. Szczera prawda jest taka, że zależy to ostatecznie od materiału, złożoności części i czynników ekonomicznych. Technologia druku 3D, taka jak maszyny FDM, buduje części od podstaw. Mogą tworzyć skomplikowane kształty i komponenty wewnętrzne nieco łatwiej niż maszyna cnc taka jak wielopiły. Natomiast konwencjonalne maszyny cnc są nieco ograniczone przez dostępne narzędzia i osie, które maszyna może wykorzystać.

maszyny cnc poznań

Z drugiej strony, prototypowanie z drukiem 3D jest znacznie bardziej ograniczone przez materiały niż obrabiany blok materiału. Na przykład, jeśli potrzebujesz prototypu zawiasu, powinieneś użyć cnc i polipropylenu. Chcesz się dowiedzieć więcej? Przeczytaj jak wiele mogą Ci dać piły do drewna. Z ich udziałem niemal wszystko można obrabiać, podczas gdy tylko niektóre materiały nadają się do tego, by były dostosowane do włókien odpowiednich do drukowania 3D.

Jeśli chodzi o zastosowanie do produkcji: wiele nowatorskich maszyn cnc jak tokarki jest specjalnie zaprojektowanych do niszowych procesów produkcyjnych. Na przykład obróbka elektrochemiczna jest stosowana do cięcia bardzo wytrzymałych wyrobów metalowych, które nie są możliwe do wykonania. Konwencjonalne maszyny cnc są bardziej zręczne i zwykle wykorzystywane do tworzenia prototypów niż do produkcji. Ostateczny wybór należy więc dostosować do swoich potrzeb i preferencji oraz możliwości budżetowych.

https://katamaranyzatoka.pl