Czy opłaca się inwestować w maszynę CNC?

Data dodania: 30.07.2018


Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz przygodę z takim zajęciem, jak obróbka drewna, czy też jesteś już w tej branży od wielu lat, na pewno potrzebujesz zrobić porządne rozeznanie wśród wszelkich procentów sprzętu służącego obróbce drewnianej.

Bardzo prawdopodobne jest również to, że słyszałeś już lub bardzo dobrze znasz różnego rodzaju narzędzia, takie jak na przykład maszyna CNC. Jeśli jednak nie wiesz dokładnie do jakich prac będzie ona pomocna – podpowiadamy! To urządzenie posiada dość skomplikowaną budowę, jest dodatkowo wyposażone w wiele przydanych funkcji, a jego zaawansowanie techniczne może zaskakiwać. Podstawową funkcją takiego narzędzia, jak maszyna CNC jest usprawnienie procesu obróbki drewna i podniesienie automatyzacji tego procesu. Maszyna CNC nieustannie zbiera bardzo pozytywne opinie od stolarzy – jeżeli jesteś właścicielem dużego warsztatu, na pewno docenisz fakt, że ogranicza ona ingerencję ludzi w proces obróbki. Pomimo tego, że maszyna CNC nie jest nowym narzędziem, wciąż jest bardzo popularne, a procent maszyn do obróbki drewna Winter Poland podkreśla, że tego typu sprzęt zawsze będzie dobrą inwestycją. To prawda – praca w twoim warsztacie może dzięki niej wyglądać zupełnie inaczej. Przed ostatecznym wyborem takiej maszyny, jak obrabiarka CNC, warto jest dobrze zapoznać się z jej specyfiką. Istnieją dwa różne typy obrabiarek – niektóre są skierowane do osób zajmujących się profesjonalną obróbką, inne z kolei do osób zajmujących się tym hobbystycznie.

Maszyna CNC w Twojej firmie

WINTER_ROUTERMAX_1313_ATC_DELUXE_01

Nie wiesz na czym polega różnica między obrabiarką amatorską a profesjonalną? Różnica polega na tym, że obrabiarka CNC do celów profesjonalnych wspomaga głównie automatyzację procesu produkcyjnego, a to jest gwarancją podwyższonego zysku. Jeżeli postawisz na taką obrabiarkę, wytworzenie danego towaru może być nawet dużo mniejszym kosztem niż sama cena. To sprawia, że pomimo tego, iż maszyna CNC profesjonalna będzie sporym wydatkiem – warto jest się go podjąć, z tego względu, że możemy szybko na tym zyskać. Od czego jest zależy zysk ostateczny? Na pewno będzie na niego wpływać cena samego materiału z którego wytwarzamy towary, a dodatkowo energia zużyta do produkcji lub też koszt zakupu urządzenia. Możesz oczywiście rozszerzać koszty, na przykład dokupując dodatkowe wyposażenie urządzenia. Amatorska maszyna CNC jest bardzo chętnie wykorzystywana do celów hobbystycznych. Osoby trudniące się modelarstwem lub wytwarzaniem sprzętów użytkowych nie potrzebują automatyzacji pracy. Amatorska obrabiarka CNC nie będzie posiadała tak dobrych parametrów jak maszyna profesjonalna – to pewne, ale na pewno wystarczą one każdemu, kto robi to wyłącznie dla siebie!

Maszyny CNC