Jaka frezarka do drewna będzie dla Ciebie najlepsza? Przekonaj się sam!

Data dodania: 27.02.2018


Zastanawiasz się, jak działa frezarka do drewna? To rodzaj elektronarzędzia, które coraz częściej jest wykorzystywane przy obróbce materiałów drzewnych, pochodzących z różnych gatunków. Jeżeli rozważasz zakup takiej maszyny, twoja przygoda z drewnem musiała zacząć się na dobre. Pamiętaj o tym, że wiele narzędzi służy jedynie celom amatorskim i nie będą one dobre dla prac profesjonalnych. Warto wybrać takie narzędzie, jak frezarka do drewna, która daje ci możliwość obróbki za pomocą cięcia wysokimi obrotami. Wykorzystuje się również różne końcówki robocze zwane frezami – to właśnie one umożliwią ci frezowanie, czyli między innymi rowkowanie, ozdabianie drewna czy żłobienie.

http://maszyna-stolarskie.pl/

Kiedy planujesz profesjonalnie zająć się obróbką drewna, musisz pamiętać o podstawowych zasadach działania tego urządzenia, jakim jest frezarka do drewna. Zacznijmy od budowy maszyny – może być ona górnowrzecionowa, dolnowrzecionowa lub też wrzeciono może zostać umiejscowione na równi stołu roboczego. Liczba wrzecion i ich umiejscowienie stanowią podstawowe czynniki, po których możesz rozróżnić dany rodzaj urządzenia. Istnieją również jeszcze inne podziały – frezarka może być pełna, niepełna albo też swobodna. To rozróżnienie występuje ze względu na obszar roboczy i rodzaje frezowania.

Jaka frezarka do drewna będzie dla Ciebie najlepszaJaka frezarka do drewna będzie dla Ciebie najlepsza

Ogólnie rzecz biorąc frezarka do drewna działa na zasadzie ruchu umiejscowionego na wrzecionie frezu, który poprzez swoje ruchy skrawa określony materiał. Zależnie od tego, jaki typ frezarki wybierzesz dla siebie, może ona działać na różne sposoby – np. współbieżnie lub przeciwbieżnie. W tym przypadku liczy się liczba obrotów na minutę oraz kierunek, w jakim będziesz dokonywał posuwu. Dużo łatwiejsza powinna być dla ciebie frezarka wykorzystująca metodę współbieżną, a dużo bezpieczniejsze i prostsze w obsłudze będą zdecydowanie frezarki z wrzecionem umiejscowionym na górze. Kiedy wrzeciono jest na dole stołu, istnieje dużo większe ryzyko wypadku podczas pracy. Właśnie z tego względu frezarki dolnowrzecionowe są najczęściej wykorzystywane przez prawdziwych profesjonalistów z dużym doświadczeniem. Nowe rozwiązanie, które zyskuje na popularności do frezarki jednoręczne – bardzo lekkie i proste w obsłudze – nawet amator poradzi sobie z ich obsługą.

Narzędzie do obróbki drewna

Musisz pamiętać, że frezarka do drewna nie jest narzędziem prostym w budowie i w obsłudze. Aby stosować zaawansowane metody obróbki drewna, która jest wymagana w produkcji mebli lub przy wykonywaniu stolarki okiennej – warto jest odpowiednio przygotować miejsce pracy oraz narzędzia. Nie zapomnij, że jeżeli postawisz na frezarkę górnowrzecionową, musisz zadbać o ochronę dłoni i oczu oraz obsługiwać sprzęt w bezpieczny sposób. Aby to narzędzie działało poprawnie, twoje ruchy muszą być powolne i płynne.

Maszyny CNC

Schody na wymiar